Przepompownie|serwis|eksploatacja

Technika diamentowa

O firmie

Cennik

Oferta handlowa

FAQ

Kontakt

*Co to jest właściwie Technika Diamentowa stosowana w budownictwie?
Jest to wykorzystanie sztucznie wytworzonych diamentów, a właściwie ich specyficznych właściwości do obróbki betonu (wiercenie, cięcie, groszkowanie itp.)
*Jak wykorzystuje się właściwości diamentu w budownictwie?
Diament (tzw. segment diamentowy) osadzony na stalowej rurze wierci w betonie otwór, ten sam diament zamontowany na tarczy tnie beton.
*Jak powstaje sztuczny diament?
Recepta składu segmentu diamentowego stanowi nieomal alchemiczną tejemnicę producenta. W temperaturze 1000`C w specjalnej formie mieszanina kryształów diamentu syntetycznego, tytanu, kobaltu, niklu, miedzi zostaje połączona i sprasowana pod dużym ciśnieniem. Po zakończeniu procesu technologicznego segment można wyjąć z formy i zamocować na rurze, tarczy, linie itp.
*Czy taki diament jest niezniszczalny?
Diament zużywa się i po pewnym czasie należy wiertło(tarczę, linę) zregenerowaćmocując nowe diamenty.
*Jaki jest czas wykonania otworu w betonie techniką diamentową w porównaniu do tradycyjnych sposobów(np. wiertarka udarowa)?
W zależności od klasy betonu, stopnia jego zazbrojenia stosując wiertnicę z koronką diamentową zaoszczędzamy 80-90% czasu.
*Jakie są inne zalety tej metody?
Ta metoda to bezwstrząsowe, bezpyłowe wykonanie precyzyjnych otworów. Poziom hałasu jest niższy niż w metodach tradycyjnych. Obrabiana powierzchnia jest gładka.
*Jak korzystać z Państwa oferty?
Wystarczy zadzwonić i umówić się na spotkanie. Przyjedziemy wywiercimy nawet jeden otwór. Jeżeli priorytetem zamawiającego jest cena to jesteśmy gotowi "połączyć" wyjazd do klientów. Obniżone koszty pozwolą nam na zaproponowanie rabatu
*Czy wystawiacie faktury VAT?
Tak, jesteśmy płatnikiem VAT-u. Posiadamy ubezpieczenie OC w zakresie naszej działalności, nasza kadra posiada uprawnienia budowlane pozwalające oceniać stan techniczny konstrukcji betonowych i żelbetowych.